Εκτύπωση αυτής της σελίδας

Τα φύλλα αγώνα στο Κύπελλο στον Βορρά

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Μπάσκετ γυναικών Α2 Βορρά
01 Οκτωβρίου 2018

Στο Αλεξάνδρειο έγινε το μεγάλο παιχνίδι της 1η αγωνιστικής του Κυπελλου ΅Ελλάδος στον Βορρά με τον Άρη να επικρατεί τελικά του ΠΑΣ Γιάννινα και να παίρνει το «εισητήριο» για την 2η αγωνιστική.

Εύκολα επικράτησαν ο Αστέρας Ιπποδρομίου, η Αναγέννηση Νέου Ρύσιου, ο Παναθλητικός, η ΑΕ Πυλαίας και ο Απόλλων Καλαμαριά;.

2ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη 43-66

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολυμπιακός Βόλου 74-36

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  75-50

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς  42-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολυμπιακός Βόλου 74-36
Διαιτητές: Λαδάς-Θεοδωρίδης
Δεκάλεπτα:25-2, 40-13, 54-23, 74-36
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη-Καμπίτση): Κανέλογλου 4, Εμμανουηλίδου 3(1), Κωστανάκη 3, Τσαλή 3, Πασιούδη 8, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 8, Τζίκου 6, Τζιότζιου 24, Τσελεμπή 8, Νάστου 4.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Αρτεμισίου): Αρτεμισίου 12, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου 4, Τζανετοπούλου, Παρασχάκη 7(1), Γκέτσιου 2, Γκρίνια, Σιουμουρέκη 2, Στάμου 5.

Πανσερραϊκός – Αστέρας Ιπποδρομίου/Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη 43-66
Διαιτητές: Λάλα - Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 14-24, 19-39, 28-50, 43-66
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 11, Χύσα 3(1), Τσάντα 3(1), Βλάχβεη 1, Πελτέκη 11(1), Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 4, Θανοπούλου 6(2), Δαμιανάκου, Νασιάκου, Κεφάλα, Μίχου.
ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΠΠΟΔΡΟΜΙΟΥ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ E ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗ (Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 8(2), Φόρογλου 2, Νάκη 5(1), Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 13(3), Μπαλλά 10, Βασιλειάδου 10(1), Ζαμπουρίδου 6, Παπαδοπούλου 7, Αναγνώστου 2, Μπαρμπαλιού, Καζαντζή Σπ.

Αρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 12-7, 22-24, 41-39, 51-46
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7(1), Γράψα 4, Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 6(1), Παπαϊωάννου 4, Βεντούρα 6, Σακουλάκη 13, Βατσιτσίδου 7(1), Ευσταθίου 2.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 4(1), Σαρηγιαννίδου Κ. 17, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 10, Πάφη, Ξανθοπούλου 6(1), Ντάλα 9, Μπουκουβάλα. 

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66
Διαιτητές: Τσάλας-Μπούγκλος Ι.
Δεκάλεπτα: 8-21, 22-36,  28-55, 42-66
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Μιχαηλίδου 9, Σολωμού 7, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 2, Σκαρλή, Πατούνη 7(1), Μπενέκη Μ. 2, Μπενέκη Χ. 13(1).
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Ατακτίδης-Καρακασίδου): Σιφναίου 2, Καραβέλη 3(1), Δέλλιου, Ιγγλέζου 8(2), Οικονόμου 3(1), Γκομπεντζισβίλι 8, Κουλουμπή 7(1), Γιαννουσίου 5, Τράντα 13(3), Διαμαντίδου 3(1), Καϊμακτσή 6, Γκλεζάκη 8.

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  75-50
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 21-13, 32-23, 52-36, 75-50
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23(1), Αντωνιάδου Σ. 5(1), Κιλαζίδου 10(1), Γιαννοπούλου 16, Αθανασιάδου, Γράψα 9(2), Αθανάτου Αρ., Σιδηροπούλου 11, Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου 1, Θωμά, Νικολαϊδου.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 2, Χρυσοστομίδου 14(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Γκρίτζαλη 4, Καρανικόλα, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα 8, Καρατάσιου 3, Παντζιαλά, Δημητριάδου 1.

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41
Διαιτητές: Λυγούρας-Κουφούδης
Δεκάλεπτα: 23-12, 44-23, 70-31, 93-41
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Σταμπή 9(1), Αρσένογλου 6, Ζωγράφου 2, Κατσαμούρη 16, Τσαμπούρη 8, Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 7(1), Τζήμου 4, Φλώρου 17, Πλουμπή 2, Κωτούλα 8.  
ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατζά): Τερτλίδου 4, Φούντα 2, Καριώτη 5, Δημούδη 2, Καρατζά 7, Παλλάδα 3, Μαμαλίγκατζη 4, Ντελή 5, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά 2, Αθανασιάδου 3.

2η Αγωνιστική

Κυριακή 07/10/2018

15. Άρης –Πυλαία

16. Παναθλητικός ΑΕ Συκεών ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς