Αγκαλιά με την άνοδο με γλυκειά ήττα ο Ολυμπιακός Βόλου

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Μπάσκετ γυναικών Α2 Βορρά
05 Μαρτίου 2017

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα της 18ης αγωνιστικής:

Ασπίδα Ξάνθης-Σταυρούπολη 41-53
Απόλλων Καλαμαριάς-Σέρρες 65-20
Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Ν.Ρ. 61-56
ΠΑΣ Γιάννινα-Τιτάνες Δράμας 45-62
Ηρακλής-Ολυμπιακός Βόλου 65-61
Πυλαία-Ολύμπια Λάρισας 62-59

ΠΑΣ Γιάννινα – Τιτάνες Δράμας 45-62

Διαιτητές: Γραικός, Λαϊδης

Δεκάλεπτα: 12-11, 17-28, 26-42, 45-62

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Χρηστάκη 2, Σαρηγιαννίδου 9, Γιωτίτσα Ε. 11(1), Βαλέκα, Μεντεσίδου 11(1), Κατσίδου 10(1), Γιωτίτσα Δ. 2, Ζέρβα, Μπουκουβάλα.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 10, Παράσχου 5(1), Καριώτη Κ., Σαμολαδά 11(1), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 26(2), Γιαντσιώρη 10, Κυριακίδου, Αθανασιάδου.

Ασπίδα Ξάνθης – ΕΟ Σταυρούπολης 41-53

Διαιτητές: Γιαννούλης Αναστ., Λάλλα

Δεκάλεπτα: 9-13, 27-26, 32-43, 41-53

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ-Ουστά 3(1), Καραλίδου Σ. 9(1), Καρακώστα 6, Παπαχρυσοβέργη 3, Καραλή 2, Λαζαρίδου, Σακουλάκη 7(1), Σουλιώτη 11, Καραλίδου Β., Χαλκίδου.

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 13, Σαμαρά 5, Αντωνιάδου, Πολύχρου 3, Πλάτσα 1, Κελεκίδου, Κωστανάκη 21(3), Κανέλογλου 4, Τσάνταλη 2, Πεχλιβανίδου 4.

Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου 65-61

Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 15-15, 39-30, 55-36, 65-61

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Ελευθεριάδου 4, Τσουμπερλή 12, Κωτούλα 13(1), Γιαννούδη 5, Τσακίρη, Τσαμπούρη 12(2), Μαργαρίτη 2, Ξανθυνίδου, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου, Λογδανίδου 11, Καρακούλα 2.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Νούλα, Παγκαλίδου 4, Αγαγιώτη, Σουλτάνη 20(2), Ντελή, Ταντουρόφσκα 16(4), Δημητριάδου, Ζήτη 6(1), Ζέρβα 11, Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Κοτσιάφτη 4.

ΑΕ Πυλαίας – Ολύμπια Λάρισας 62-59

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χατζηκώστας

Δεκάλεπτα: 18-13, 31-24, 48-40, 62-59

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου-Γιάνναρος): Ζωγράφου 12, Πετρίδου 15(2), Γρηγοριάδου, Κοκκίνου 4, Βατσιτσίδου 5, Ζιβώνη 4, Καρατζά 6, Γαλιτσιάνου 17(3).

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λόφτι): Δημητρέλια 1, Σουλιώτη 10, Παπαστεργίου, Λιάσκου 4, Σκαρλή 4, Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 32(1), Καλλίδη 8. 

Πιερικός Αρχέλαος – Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 61-56

Διαιτητές: Λαδάς - Θωμόπουλος

Δεκάλεπτα: 14-20, 30-27, 44-37, 61-56

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Τσιρογιάννη): Καραλή, Πουρσανίδου 4, Λεκάι, Ζουγκουρίδου 14 (3), Φλώρου 23, Γκοτζαμάνη 5, Μπαγκλαρίδου, Ακριτίδου, Κωτούλα 13, Δημητριάδου 2.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μαραγκού 9, Κουλακιώτη 2, Καλομιτσίνη 5 (1), Καζαντζή 4, Μούρτου 9 (1), Ψάρρα 15 (1), Ταυροπούλου 4, Τζίκου 8, Παπαδάκη, Βαλσαματζή, Αθανασιάδου.

Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΟ Σερρών 

Διαιτητές: Σπυρόγλου-Ιορδανίδης

Δεκάλεπτα: 14-2, 25-12, 51-14, 65-20

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 9, Ιγγλέζου 9(1), Παλλάνη 2, Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 6, Σολωμού 13(1), Φλώρου 4, Καϊμακτσή 5(1), Γραμματικού 9(2).

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού, Τόγα 6, Μπακιρτζίδου 4, Τζιαμπάζη 4, Νασιάκου 4, Χατζηπαύλου 2, Λαδοπούλου Κ., Στεφανίδου.

Η βαθμολογία

1. Ολυμπιακός Βόλου 35
2. Ηρακλής 34
3. Απόλλων Καλαμαριάς 31
4. Ολύμπια Λάρισας 30
5. Πυλαία 28
6. Σταυρούπολη 26
7. Πιερικός Αρχέλαος 26
8. Αναγέννηση Ν.Ρ. 24
9. Ασπίδα Ξάνθης 24
10. Τιτάνες Δράμας 23
11. ΠΑΣ Γιάννινα 21
12. Σέρρες 21
(*)Οι Σέρρες έχουν ένα μηδενισμό.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 12/03)

Ολύμπια Λάρισας-Αναγέννηση Ν.Ρ.
Σέρρες-Πιερικός Αρχέλαος
Σταυρούπολη-Απόλλων Καλαμαριάς
Ολυμπιακός Βόλου-Ασπίδα Ξάνθης
Τιτάνες Δράμας-Ηρακλής
Πυλαία-ΠΑΣ Γιάννινα 

 


 

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Δυο Βουλγάρες διεθνείς στον ΑΛΦΑ Καλλιθέας

Δυο Βουλγάρες διεθνείς στον ΑΛΦΑ Καλλιθέας

Σπουδαίες μεταγραφικές ενισχ...

Χρυσό το Τρίνινταντ στα 4Χ400μ ανδρών!

Χρυσό το Τρίνινταντ στα 4Χ400μ ανδρών!

Μετά από 3 Ευρωπαϊκούς τίτλο...

Για μεγάλη επίδοση πηγαίνει ο Μαγιέρ!

Για μεγάλη επίδοση πηγαίνει ο Μαγιέρ!

Το ξεκίνημα της δεύτερης μέρ...

Η Μπρίτνεϊ Ρις πήρε το χρυσό στο μήκος

Η Μπρίτνεϊ Ρις πήρε το χρυσό στο μήκος

Με το ύψος του δεκάθλου ξεκί...

Ο Γάλλος Μαγιέρ προηγείται στο Δέκαθλο!

Ο Γάλλος Μαγιέρ προηγείται στο Δέκαθλο!

Το ξεκίνημα του Δεκάθλου παί...

Στον τελικό του ακοντισμού ο Κυριαζής!

Στον τελικό του ακοντισμού ο Κυριαζής!

Τρεις τελικούς περιλαμβάνει ...

Απίστευτες στιγμές την 6η μέρα στο Λονδίνο!

Απίστευτες στιγμές την 6η μέρα στο Λονδίνο!

Η συμμετοχή του Λυκούργου Τσ...

Πέρασε στον ημιτελικό η Μπελιμπασάκη!

Πέρασε στον ημιτελικό η Μπελιμπασάκη!

Η συμμετοχή της Μαρίας Μπελι...

Στον ημιτελικό των 200μ ο Τσάκωνας!

Στον ημιτελικό των 200μ ο Τσάκωνας!

Η συμμετοχή του Λυκούργου Τσ...

Χρυσή και στο Λονδίνο η Κατερίνα Στεφανίδη!

Χρυσή και στο Λονδίνο η Κατερίνα Στεφανίδη!

Το απογευματινό πρόγραμμα στ...



ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Ανακοίνωσε ¨Ελενα Τσινέκε η Νίκη Λευκάδας

Ανακοίνωσε ¨Ελενα Τσινέκε η Νίκη Λευκάδας

Η Έλενα Τσινέκε είναι και επ...

Ξεκίνησε προετοιμασία ο Ολυμπιακός

Ξεκίνησε προετοιμασία ο Ολυμπιακός

Η πρώτη συγκέντρωση της ομάδ...

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 Βορρά 2017-18

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 Βορρά 2017-18

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 ...

Ξεκίνησαν και οι άνδρες του Πρωτέα Βούλας

Ξεκίνησαν και οι άνδρες του Πρωτέα Βούλας

Την πρώτη του προπόνηση στο...

Το μεταγραφικό... παζάρι στην Α1 για το 2017-18

Το μεταγραφικό... παζάρι στην Α1 για το 2017-18

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται ...

H Αλέξις Γκόβαν στον Πρωτέα Βούλας

H Αλέξις Γκόβαν στον Πρωτέα Βούλας

Την απόφοιτο του Ουέστερν Κε...

Το πρόγραμμα  της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα του φετινού πρω...

Η κλήρωση του κυπέλλου στις γυναίκες

Η κλήρωση του κυπέλλου στις γυναίκες

Τέσσερα είναι τα ζευγάρια πο...

Η κλήρωση στην Α2 μπάσκετ ανδρών

Η κλήρωση στην Α2 μπάσκετ ανδρών

Πολύ ενδιαφέρον θα είναι και...

Πρεμιέρα στην Πολκόβιτσε του Τζώρτζη

Πρεμιέρα στην Πολκόβιτσε του Τζώρτζη

Η νέα ομάδα του Τζώρτζη Δικα...

"Μπαμ" με Καραμπατζάκη η Πυλαία

"Μπαμ" με Καραμπατζάκη η Πυλαία

Κίνηση ματ για την ΑΕ Πυλαία...

Facebook

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 256 επισκέπτες και κανένα μέλος