Μεγάλες επιδόσεις και την 2η μέρα στο ΣΕΦ

Δημοσιεύθηκε στην κατηγορία Στίβος
19 Φεβρουαρίου 2017

Με σπουδαίες εμφανίσεις ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο πρωτάθλημα κλειστού στίβου που έγινε το Σαββατοκύριακο στο ΣΕΦ.

Δείτε συνολικά τα αποτελέσματα της δεύτερης ημέρας των αγώνων.

Ανδρες

Βαθμολογία
1.Ολυμπιακός ΣΦΠ 47β
2.ΓΣ Κηφισιάς 43
3.ΓΣ Ελ Βενιζέλος 33

Επί κοντώ
1.Κων Φιλιππίδης (Πανελλήνιος) 5.70
2.Εμμ Καραλής (ΓΣ Κηφισιάς) 5.70 ΠΡΕ
3.Δημ Πατσουκάκης (ΟΣΦΠ) 5.55
4.Νικ Νεράτζης (Κερκυραϊκός) 5.40
5.Θεοδ Χρυσανθόπουλος (Πανιώνιος) 5.05
6.Θεοφ Μπέλος (ΑΣ Ρήγας) 4.90
7.Δημ Καραγιάννης (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 4.75
7.Βαλ Νταμοσίδης (Ελ Βενιζέλος) 4.75

800μ
1.Ανδρ Δημητράκης (Παναξιακός) 1.50.63
2.Αθ Καλάκος (ΓΣ Γλυφάδας) 1.51.45
3.Ερ Κεραμάς (ΓΣ Ηλιούπολης) 1.52.38
4.Κων Βασιλάκης (Ελ Βενιζέλος) 1.52.70
5.Γιωρ Μποζοίδης (Αίολος Μακεδ) 1.53.24
6.Γιωρ Μηλιαράς (ΣΑΚΑ) 1.53.47
7.Γιωρ Φθενάκης (Πανελλήνιος) 1.58.21
8.Ευτ Σουλιώτης (ΓΣ τρικάλων) 2.00.27

200μ
1.Παν Τριβυζάς (ΟΣΦΠ) 21.38
2.Χρ Μπουκάλης (Εθνικός ΓΣ) 22.07
3.Μιχ Παππάς (ΕΚΑ Δωδώνη) 22.13
4.Παν-Αθ Καρούσος (ΓΣ Κηφισιάς) 22.29
5.Θεοδ Θεοδώρου (ΓΣ Ηλιούπολης) 22.47
6.Ευστρ Φραγκούλης (Ελ Βενιζέλος) 22.78
7.Γιωρ Λεκκός (ΓΑΣ ΧΟλαργού) 22.78
8.Αθ Οικονόμου (Ολυμπιάς Πάτρας) 22.85

60μ εμπόδια
1.Κων Δουβαλίδης (ΣΚΑ Δράμας) 7.78
2.Κων Χίντας (Μ Αλεξ Γιαννιτσών) 8.07
3.Θεοπ Μαυρίδης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 8.09
4.Νικ Φιλανδαράκης (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 8.15
5.Κων Καμπάνης (ΑΓΕ΅Κάμειρος) 8.18
6.Δημ Τσούγιας (ΓΣ Κηφισιάς) 8.29
7.Νικ Σταθόπουλος ((ΓΣ Σέρρες 93) 8.33
8.Νικ Σαϊσανάς Ελ Βενιζέλος0 8.34

Τριπλούν
1.Δημ Τσιάμης (ΟΣΦΠ) 16.10μ.
2.Δημ Μπαλταδούρος (ΓΣ Ηλιούπολης) 16.03
3.Δημ Μονόπωλης (Κερκυραϊκός) 15.57
4.Νικ Τσιώκος (ΟΣΦΠ) 15.57
5.Εμμ Μακρής (ΠΑΟΚ) 15.48
6.Παυλος Μπόφτσης (Ελ Βενιζέλος) 15.35
7.Κων Σαράκης (ΜΕΑΣ Τρίτων) 15.11
8.Θεοδ Ζιντζόβας (ΓΣ Κηφισιάς) 14.98

7θλο τελική κατάταξη
1.Αγγ-Τζ Ανδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 4.790β
2.Κων Λογδανίδης (ΓΕ Νάουσας) 4.634
3.Αντ ΑΝδρέογλου (ΣΚΑ Δράμας) 4.556
4.Γιωρ Στεφανής (ΓΕ Νάουσας) 4.415
5.Φιλ Γερασίμου (Ολυμπιακή ΔΟμή) 4.208
6.Εμμ Αγγελάκης (Πανιώνιος) 3.449
7.Νικ Αναγνώστου (Ρήσσος Κομοτηνής) 2.718

3.000μ
1.Νικ Φράγκου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.27.87
2.Κων Γκελαούζος (ΠΑΟ) 8.28.55
3.Γιωρ Τάσσης (ΑΟ Τρίτων Χαλκ) 8.31.67
4.Χαρ Πιτσώλης (ΓΑΣ Ιλισός) 8.33.40
5.Θεοδ Τσολάκης (ΟΣΦΠ) 8.34.44
6.Αχιλ Τζενετόπουλος (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 8.35.66
7.Γιωρ Μίνος (ΑΟ Μυκόνου) 8.37.78
8.Παν Καραΐσκος (Πανελλήνιος) 8.45.00

Γυναίκες

Βαθμολογία
1.ΓΣ Κηφισιάς 63,5
2.ΓΣ ΕΛ Βενιζέλος 30
3.Ολυμπιακός ΣΦΠ 28

Υψος
1.Αικ Ντούνη (ΓΣ Κηφισιάς) 1.76
2.Αθ Ρέντζιου (ΓΣ Κηφισιάς) 1.76
2.Παν Δόση (ΑΟ Κέρκυρας) 1.76
4.Βασ Θεοχάρη (Δίας Ολυμπ Χωριού) 1.72
5.Δεσπ Μαλταμπέ (ΑΕ Μεσογειων) 1.72
6.Αλικη Παδιώτη (Σπάρτακος Ιωαννίνων) 1.72
7.Αλεξ Γιοβάνη (Βέλος Π Φαλ) 1.63
7.Αικ Γαστεράτου (ΠΑΟΚ) 1.63
7.Ελισ Καλαθά (ΓΣ Τρικάλων) 1.63

Τριπλούν
1.Παρ Παπαχρήστου (ΑΕΚ) 13.90
2.Αθ Πέρρα (Παναξιακός) 13.64
3.Κριστ Αλβερτσιάν (Ελ Βενιζέλος) 13.38
4.Ζωή Μπαλαμούτη (ΟΦΗ) 12.47 ΠΡΚ
5.Μαρ-Ελ Σταματέλου (Πανελλήνιος) 12.22
6.Βασ Ταχταρά (ΑΟ Μεγάρων) 12.21
7.Νεφ Παναγιωτοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 12.04
8.Κων Κουτσούκη (ΟΣΦΠ) 11.74

800μ
1.Κων Γιαννοπούλου (ΓΣ Κηφισιάς) 2.06.12
2.Ελ Λευκοπούλου (ΓΣ Γλυφάδας) 2.12.50
3.Δαν Λιάκου (Σ Λούης Κορυδαλλού) 2.15.33
4.Παρ Θρασυβούλου (ΠΑΟΚ) 2.15.86
5.Αν Θωμαΐδου (Ανγεν Λαμίας) 2.16.31
6.Ιωαν Πανοπούλου (ΣΑΚΑ) 2.16.67
7.Μαρ-Βικτ Καπετάνη (ΓΕΑ Τρικάλων) 2.22.27
8.Πελ-Εμμ Μαργαρώνη (ΑΣΕ Δούκα) 2.23.48

200μ
1.Ανδρ Φέρρα (ΟΣΦΠ) 23.90
2.Κατ Δαλάκα (Νεάπολη Χαλκιδας) 24.57
3.Αννα Κιάφα (ΓΣ Κηφισιάς) 24.76
4.Δεσπ Μουρτά (Ολυμπιάς Πάτρας) 24.88
5.Ελπ-Ιωαν Καρκαλάτου (ΣΔΥ Αργολίδας) 25.13
6.Ολυμπ Μπέκου-Φέρρες (Βεργίνα) 25.39
7.Ιρις Γεράση (Νεάπολη Χαλκίδας) 25.67
8.Πολυτ Μαντά (Ολυμπιάς Πάτρας) 25.72

60μ εμπόδια
1.Ελισ Πεσιρίδου (ΓΣ Κηφισιάς) 8.04
2.Μαρ Πιννή (Υγεία Ρόδου) 8.42
3.Πασχ Παπαδοπούλου (ΓΣ Λαγκαδά) 8.74
4.Τσαμπ-Νεφ Ράμμου (ΑΓΕΣ Κάμειρος) 8.78
5.Κλ Σάντα Αστέρας 90 Αιγ) 8.88
6.Γεωρ Τερζάκη (ΟΣΦΠ) 8.97
7.Μαρ Μενεξή (ΓΣ Σέρρες 93) 9.09
8.Φαν-Μαρ Κανόνη (ΣΑΚΑ) 9.39

5θλο τελική κατάταξη
1.Σοφία Υφαντίδου (ΜΕΑΣ Τρίτων) 4.042β.
2.Βασ Μαρκοπούλου (Ολυμπιάς Πάτρας) 3.718
3.Εμμ Ιωακκειμίδου (ΑΟ Μυκόνου) 3.504
4.Ολγα Καστανά (ΜΕΑΣ Τρίτων) 3.393
5.Ελ Γκελή (ΓΑΣ Ιεράπετρας) 3.330
6.Ολ Τζιμογιάννη (Φιλιππος Βεροιας) 3.263
7.Μαρ Δέτση (Πανελλήνιος) 3.212
8.Μαρ Ζαχαρούδη (ΟΚΑ Καβάλας) 3.045

3.000μ
1.Αναστ Καρακατσάνη (Εθνικός Αλεξ/λης) 9.28.44
2.Ζωή-Αν Ανδρικοπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης) 10.04.94
3.Στεφ Λεοντιάδου (Δρομέας Αμαρ) 10.08.24
4.Μαρ Μανιαδάκη (ΑΟ Λασιθίου) 10.14.71
5.Ευσταθ Φλώρου (Νίκη Βόλου) 10.17.07
6.Ελ Λεβεντάκη-Γιαννικάκη (ΠΑΟ) 10.19.28
7.Αλεξ Καίσαρη (ΟΦΚΑ Οδυσσέας) 10.20.86
8.Σταυρ Σπανούδη (ΓΑΣ Χολαργού) 10.23.12

Σφαιροβολία
1.Ελ Τζήκα (ΑΕΚ) 13.31μ.
2.Ειρ Καφάλη (ΜΑΣ Αετός) 12.97
3.Ειρ Καπνισάκη (Ελ Βενιζέλος) 12.86
4.Μαντω Σιδηροπούλου (ΓΣ ΛΑγκαδά) 12.23μ.
5.Ρενάτα Μπολσακοβάιτε (ΟΣΦΠ) 12.11μ.
6.Βασ Κοτοβού (Αργους Αριστέας) 11.43μ.
7.Παρ Ζάρρα (ΟΚΑ Αρκάδι) 11.03μ.
8.Χαρ Μιχοπούλου (ΑΣ Κόροιβος) 10.97

 


 

ΑΤΟΜΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Δυο Βουλγάρες διεθνείς στον ΑΛΦΑ Καλλιθέας

Δυο Βουλγάρες διεθνείς στον ΑΛΦΑ Καλλιθέας

Σπουδαίες μεταγραφικές ενισχ...

Χρυσό το Τρίνινταντ στα 4Χ400μ ανδρών!

Χρυσό το Τρίνινταντ στα 4Χ400μ ανδρών!

Μετά από 3 Ευρωπαϊκούς τίτλο...

Για μεγάλη επίδοση πηγαίνει ο Μαγιέρ!

Για μεγάλη επίδοση πηγαίνει ο Μαγιέρ!

Το ξεκίνημα της δεύτερης μέρ...

Η Μπρίτνεϊ Ρις πήρε το χρυσό στο μήκος

Η Μπρίτνεϊ Ρις πήρε το χρυσό στο μήκος

Με το ύψος του δεκάθλου ξεκί...

Ο Γάλλος Μαγιέρ προηγείται στο Δέκαθλο!

Ο Γάλλος Μαγιέρ προηγείται στο Δέκαθλο!

Το ξεκίνημα του Δεκάθλου παί...

Στον τελικό του ακοντισμού ο Κυριαζής!

Στον τελικό του ακοντισμού ο Κυριαζής!

Τρεις τελικούς περιλαμβάνει ...

Απίστευτες στιγμές την 6η μέρα στο Λονδίνο!

Απίστευτες στιγμές την 6η μέρα στο Λονδίνο!

Η συμμετοχή του Λυκούργου Τσ...

Πέρασε στον ημιτελικό η Μπελιμπασάκη!

Πέρασε στον ημιτελικό η Μπελιμπασάκη!

Η συμμετοχή της Μαρίας Μπελι...

Στον ημιτελικό των 200μ ο Τσάκωνας!

Στον ημιτελικό των 200μ ο Τσάκωνας!

Η συμμετοχή του Λυκούργου Τσ...

Χρυσή και στο Λονδίνο η Κατερίνα Στεφανίδη!

Χρυσή και στο Λονδίνο η Κατερίνα Στεφανίδη!

Το απογευματινό πρόγραμμα στ...



ΟΜΑΔΙΚΑ ΑΘΛΗΜΑΤΑ

Ανακοίνωσε ¨Ελενα Τσινέκε η Νίκη Λευκάδας

Ανακοίνωσε ¨Ελενα Τσινέκε η Νίκη Λευκάδας

Η Έλενα Τσινέκε είναι και επ...

Ξεκίνησε προετοιμασία ο Ολυμπιακός

Ξεκίνησε προετοιμασία ο Ολυμπιακός

Η πρώτη συγκέντρωση της ομάδ...

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 Βορρά 2017-18

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 Βορρά 2017-18

Τα ρόστερ των ομάδων της Α2 ...

Ξεκίνησαν και οι άνδρες του Πρωτέα Βούλας

Ξεκίνησαν και οι άνδρες του Πρωτέα Βούλας

Την πρώτη του προπόνηση στο...

Το μεταγραφικό... παζάρι στην Α1 για το 2017-18

Το μεταγραφικό... παζάρι στην Α1 για το 2017-18

Σε πλήρη εξέλιξη βρίσκονται ...

H Αλέξις Γκόβαν στον Πρωτέα Βούλας

H Αλέξις Γκόβαν στον Πρωτέα Βούλας

Την απόφοιτο του Ουέστερν Κε...

Το πρόγραμμα  της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα της Α2 γυναικών (όμιλος Νότου)

Το πρόγραμμα του φετινού πρω...

Η κλήρωση του κυπέλλου στις γυναίκες

Η κλήρωση του κυπέλλου στις γυναίκες

Τέσσερα είναι τα ζευγάρια πο...

Η κλήρωση στην Α2 μπάσκετ ανδρών

Η κλήρωση στην Α2 μπάσκετ ανδρών

Πολύ ενδιαφέρον θα είναι και...

Πρεμιέρα στην Πολκόβιτσε του Τζώρτζη

Πρεμιέρα στην Πολκόβιτσε του Τζώρτζη

Η νέα ομάδα του Τζώρτζη Δικα...

"Μπαμ" με Καραμπατζάκη η Πυλαία

"Μπαμ" με Καραμπατζάκη η Πυλαία

Κίνηση ματ για την ΑΕ Πυλαία...

Facebook

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 255 επισκέπτες και κανένα μέλος